Епопей. Міфологія Давньої Греції

Епопей. Міфологія Давньої Греції

Епопей (за грецькою міфологією) — цар Сікіона, син Посейдона і Канаки, онук Геліоса, фессалієць. Епопей прийняв владу в Сікіоні після смерті бездітного царя Корака. Викравши доньку царя Ніктея, фіванку Антіопу, Епопей був цим залучений до війни з фіванцями, причому в битві були смертельно поранені і Ніктей, і Епопей. Антіопа, взята у полон братом Ніктея, Ліком, народила близнят Зефа і Амфіона, синів Епопея і Зевса (Павсаній). У наведеному міфі виражена ідея чергування світла і пітьми: Епопей, як представник світла, викрадає доньку Ніктея (нічного божества), яку, у свою чергу, забирає брат Ніктея, Ліка (світлий). За іншою версією міфу, Епопей прихистив Антіопу, що втікала від гніву батька. Вона стала його дружиною. По заповіту батька Антіопи його брат Лік повинен був покарати її за те, що вона зганьбила сім’ю. Лік вбив Епопея, а Антіопу обернув у рабство (Гігін).

Епопей (за грецькою міфологією) — цар острова Лесбос, що запалав пристрастю до власної доньки Ніктімени і насильно оволодів нею. Вирішивши врятувати прекрасну Ніктімену від ганьби, Богиня Афіна обернула її на сову (Овідій).

Епопей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.

Фрасімед — син пілосського царя Нестора, який прибув разом з батьком і братом Антілохом під Іліон. Він командував п’ятнадцятьма кораблями і брав участь в багатьох битвах.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися