Епей. Міфологія Давньої Греції

Епей. Міфологія Давньої Греції

Епей (за грецькою міфологією) — учасник Троянської війни, будівельник дерев’яного коня. Син Панопея, прибув під Трою з тридцятьма кораблями з Кікладських островів. Образ Епея мав в античній традиції деяку суперечність. Епей один із найменш шанованих ахейських воїнів, що вирізнявся лише грубою фізичною силою. На похоронних іграх на честь Патрокла він здобуває перемогу в кулачному бою, але терпить ганебну поразку в метанні диска (Гомер, «Іліада»). Згідно деяким старогрецьким оповідям, до будівництва коня Епея спонукала Афіна, бажаючи таким чином прославити його серед інших Героїв. За іншою версією, ідея створення дерев’яного коня належить Одіссею, який вибрав будівельником Епея як вже відомого майстра (Аполлодор). За Стесіхором, Епей носив воду Атрідам. Платон у своєму вигадуванні «Іон» називає Епея скульптором. У храмі Аполлона Лікейського в Аргосі в історичний час показували статую Гермеса роботи Епея (Павсаній). У Каллімаха, викладається розповідь про статую Гермеса, зроблену Епеєм під час перебування ахейців під Троєю і віднесену морськими хвилями в Енос на фракійське узбережжя, де вона стала предметом культового шанування.

Епей (за грецькою міфологією) — син Ендіміона, що переміг в змаганні своїх братів і отримав внаслідок цього царську владу в Еліді. Запанувавши, він назвав свій народ епеями. Пелоп відняв у нього Олімпію, яку раніше приєднав до Еліди Ендіміон. Деякі вважають Епея батьком Авгія, царя племені епеїв. Інші стверджують, що в Епея не було синів.

Епей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися