Епаф. Міфологія Давньої Греції

Епаф. Міфологія Давньої Греції

Епаф (за грецькою міфологією) — син Зевса та Іо, яка народила його на березі Ніла, прийнявши там знову людську подобу після переслідувань Гери. На прохання Гери, яка хотіла згубити ненависну суперницю Іо та її плід, Курети викрали і сховали немовля. Але Зевс вбив їх, після чого Іо знайшла сина в Сирії. Згодом Епаф успадкував владу в Єгипті після смерті чоловіка Іо царя Телегону, який раніше його усиновив.
Ставши царем, Епаф одружився на донці Ніла Мемфіді і збудував місто Мемфіс. Від шлюбу Епафа з Мемфідою народилася донька Лібія, ім’ям якої була названа країна Лівія. Донька Епафа Лібія, згодом народила від Посейдона синів Агенора і Бела, родоначальників великих фіванських і аргоських Героїв (Аполлодор). Міф про Епафа був відгомоном староєгипетських оповідей: так аргивська жриця Іо, обернена на корову, відповідає єгипетській Богині Ісіді, а Епаф, і по імені, і по суті співвідноситься зі священним биком Апісом, уособленням Бога Осиріса.

Епаф. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.

Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися