Еосфор. Міфологія Давньої Греції

Еосфор. Міфологія Давньої Греції

Еосфор (у давніх греків) — назва ранішньої зірки. Еосфор (Фосфор) латинською мовою Луціфер (Lucifer). У буквальному перекладі означає «що несе світло». Еосфор був сином Титаніда Астрея і Богині Еос і вважався улюбленою зіркою Афродіти, яка зробила його вартовим свого святилища (Гесіод). Деякі ототожнювали Еосфора з Геспером (вечірньою зіркою) або представляли їх в образі братської пари, як Діоскурів. Символічно Еосфор позначав собою схід, Геспер — захід, у східних локрів (опунтських і епікнемідських) був печатка із зображенням Еосфора, у західних локрів — печатка із зображенням Геспера.

Еосфор. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Арес — Бог війни, син Зевса і Гери. У ранніх міфах народження Ареса сталося без участі батька від дотику Гери до чарівної квітки. У пізніших міфах Арес виступав як син Зевса.

Артеміда — Богиня полювання. Донька Зевса і Лети, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця; супроводжувана лісовими Німфами, полює по лісах і горах, охороняє стада і дичину. Вона ніколи не підкорялася силі коханя, і, як Аполлон, не знає шлюбу. У римській міфології їй відповідає Діана.

Асклепій (за грецькою міфологією) — Бог лікування, син Аполлона і Німфи Короніди (за іншою версією — Арсіної, доньки Левкіппа), яку Аполлон вбив за зраду.

Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися