Грецька богиня Еос — Богиня ранішньої зорі. Міфологія Давньої Греції

Грецька богиня Еос — Богиня ранішньої зорі. Міфологія Давньої Греції

Еос (за грецькою міфологією) — Богиня ранішньої зорі, донька Титану Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Селени. Еос з Астреєм породили вітри: Борея, Нота і Зефіра, а також зірки (Гесіод). Еос з’являлася рано вранці, виходячи з океану і на колісниці, запряженій прекрасними кіньми, возносилася на піднебіння. Поети, починаючи з Гомера, описували красу Еос і її пишність, називаючи Богиню «рожевоперстою», «прекраснокудрою», «золототронною», «одягненою в шафрановий пеплос» (Гомер, «Іліада»). Афродіта помстилася Еос за те, що вона розділила ложе з Аресом, і вселила у неї постійне похітливе бажання. Судячи по багатьом оповідям, Еос мала гаряче серце і потяг до всякого красивого хлопця. Якщо предмет її кохання не віддавався їй добровільно, вона його викрадала. Так вона викрала Клейта, Кефала, Оріона і прекрасного сина троянського царя Лаомедонта Тітона, який став її чоловіком (Гомер, «Одіссея»).
Захоплена вражаючою красою Тітона, Еос виклопотала у Зевса йому безсмертя, забувши при цьому додати прохання про збереження йому вічній юності. Коли після довгого щасливого життя Тітон — уособлення денного світла — постарів і одряхлів, Еос замкнула його в кімнату, звідки інколи лунав його старчий голос. Згідно пізнішій оповіді, Еос із співчуття обернула його на цвіркуна. Від цього шлюбу у Еос були сини Ематіон і Мемнон, майбутній цар Ефіопії, якому довелося битися під Троєю з Ахіллом і померти від його руки (Аполлодор). Еос перенесла тіло улюбленого сина до Ефіопії, де, за уявленнями старогрецьких поетів, знаходилися чертоги Геліоса і Еос, і вічно оплакувала його, роняючи рясні сльози. У італійській міфології Еос відповідає римська Богиня Аврора.

Грецька богиня Еос — Богиня ранішньої зорі. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися