Еол. Міфологія Давньої Греції

Еол. Міфологія Давньої Греції

Еол (за грецькою міфологією) — Бог і повелитель вітрів, син Гіппота, володар острова Еолії, батько шести синів і шести доньок, які, складаючи шість шлюбних пар, ведуть галасливу, повне веселості життя в царському палаці батька. За гомерівським епосом, у Еола знайшов привітний прийом під час своїх мандрів Одіссей, який провів на Еолії місяць і при розставанні з царем отримав від нього у супутники сприятливий Зефір, а також шкіряне хутро, в якому були зашиті останні вітри, із строгим наказом — не відкривати цього хутра. Супутники Одіссея, вважаючи, що в мішку приховані скарби, розкрили його. Після цього вітри, вирвавшись на волю, знову збили Одіссея зі шляху і пригнали корабель назад до Еолії. Цього разу Еол відмовив Одіссею в гостинності (Гомер, «Одіссея»). За Віргілієм, Еол мешкав на одному з Еолових островів, будучи самостійним володарем повітряної стихії. Само слово Еол має тісній зв’язок з поняттям рухливості, що характеризує повітряну стихію. Оповідь про шкіряне хутро з ув’язненими у ньому вітрами зустрічається і в міфологіях інших країн і народів.

Еол (за грецькою міфологією) — цар у Фессалії, син Елліна і Німфи Орсеїди, дядько Девкаліона, брат Дора і Ксута, чоловік Енарети, батько Афаманта, Деїона, Крефея, Магнето, Перієра, Сізіфа, Салмонея і Алкіона. Еол вважається родоначальником еолійського племені, що царював у фессалійській Магнезії (Аполлодор).

Еол. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися