Енопіон. Міфологія Давньої Греції

Енопіон. Міфологія Давньої Греції

Енопіон (за грецькою міфологією) — хіосський цар, син Діоніса і Аріадни, батько Еванфа. На Криті Енопіон навчився вирощувати виноград, а згодом отримав від Радаманфа острів Хіос. Тут він одружився на Німфі Гелікі і пообіцяв віддати свою доньку Меропу в дружини Оріону. Згодом Оріон, якому Геліос повернув зір, повернувся на Хіос, аби помститися Енопіону, проте не зміг його знайти, тому що той, за допомогою Гефеста, сховався в підземному чертозі. Оріон пішов, і Енопіон до кінця своїх днів царював на Хіосі.

Енопіон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геракл — національний Герой греків. Син Зевса і смертної жінки Алкмени. Обдарований могутньою силою, виконав найважчі роботи на землі і зробив 12 подвигіви. Спокутав свої гріхи, зійшов на Олімп і досяг безсмертя.

Гермафродит — син Гермеса і Афродіти. Хлопець надзвичайної краси. Збудив пристрасну любов Німфи Салмакіди. Німфа попрохала богів про вічне єднання з коханим. І боги злили Німфу і Гермафродита в одну двостатеву істоту.

Дедал — онук афінського царя Ерехфея і син Метіону. У будівельній справі Дедала вважали винахідником пили, тесли і виска. У скульптурі він перший нібито став робити дерев’яні статуї богів з руками, що не прилягали до тулуба, і з відокремленими одна від одної ногами.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися