Енона. Міфологія Давньої Греції

Енона. Міфологія Давньої Греції

Енона (за грецькою міфологією) — Німфа з гори Іда, донька Бога троянської річки Кебрена. Енона стала коханою Паріса, коли він ще не знав про своє царське походження і пас стада на горі Іда в Троаді. Від шлюбу з Парісом вона народила Корифа. Енона, що володіла даром пророцтва, всіляко утримувала Паріса від рокової подорожі до Спарти, оскільки знала, що його кохання до Єлени буде причиною загибелі Паріса. Проте Паріс не послухав. Прощаючись, вона наказала йому, аби він прийшов до неї, якщо буде поранений, бо лише вона зможе його вилікувати. Коли Паріс був поранений стрілою Філоктета, його віднесли на гору Іда, де він став благати Енону вилікувати його. Але та з ревнощів лише похитала головою на знак відмови, і Паріса знову віднесли до міста. Через якийсь час Енона відійшла серцем і з корзиною лікувальних трав кинулась до Трої. Але Паріс був вже мертвий. З відчаю вона кинулася з міської стіни. Інші говорять, що вона повісилася або ж згоріла на похоронному вогнищі. Енону інколи виправдовують тим, що лікувати Паріса їй заборонив батько.
Могилу Енони і Паріса показували в історичний час в долині річки Кебрен (Страбон). За іншою версією міфу, Енона підіслала до Трої Корифа, що виріс і який полонив красою Єлену і став суперником Паріса, що не впізнав власного сина. Заставши Корифа в спальні Єлени, Паріс вбив його, і Енона згодом з відчуття мести відмовилася вилікувати Паріса від рани. Міф про Енона, що належить до місцевих еолійських оповідей і вперше засвідчений в Гелланіка в V столітті до нашої ери, отримав літературну обробку у поетів еллінізму і Риму (Овідій).

Енона (за грецькою міфологією) — давня назва острова Егіни.

Енона. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аякс — ім’я двох учасників Троянської війни. Обидва воювали під Троєю як претенденти на руку Єлени. В «Іліаді» вони часто разом і порівнюються з двома могутніми левами або биками.

Беллерофонт — один із головних Героїв старшого покоління, син царя Коринфа Главку (за іншими джерелами, бога Посейдона), внук Сізіфа. Первинне ім’я Беллерофонта — Гіппоной.

Гектор — один із головних Героїв Троянської війни. Герой був сином Гекуби і Пріама — царя Трої. За переказами, він вбив першого грека, що ступив на землю Трої.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися