Емпуса. Міфологія Давньої Греції

Емпуса. Міфологія Давньої Греції

Емпуса (за грецькою міфологією) — демонічна істота з ослячими ногами, чудовисько з оточення Гекати, що нагадує багатьма рисами вампіра, що висмоктує ночами кров у сплячої людини. Емпуса вважали нічним духом, який належав до так званих Мармолік — Акко, Алфіто і Горго — і Ламій. Знаходилася в свиті Богині Гекати, яка посилала Емпусу, що приймала різні образи, лякати людей, переважно жінок і дітей. Емпуса приймало вигляд собаки, корови, ослиці, страшного привида з палаючим жаром або чарівної діви (Арістофан).
Емпуса любила лякати подорожніх, але і її саму легко було відлякати лайливим словом, почувши яке, вона втікала. За існуючими повір’ями, Емпуса часто викрадала маленьких дітей, а належачи до Мармолік (істоти, що не знають насолод кохання), висмоктувала кров у красивих хлопців, являючись їм в образі чарівної жінки. Згодом, наситившись кров’ю, пожирала їх м’ясо. Емпусі, в існування якої вірували лише діти і жінки, доводились родичами також Еринії і Евменіди, що набули не лише широкого поширення, але мали культ.

Емпуса. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Еос (за грецькою міфологією) — Богиня ранішньої зорі, донька Титану Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Селени.

Еринії — страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі, переважно вони є месницями за порушення освячених природою родинних прав. Доньки Землі і Мороку. У римській міфології — Фурія.

Ерот — Бог кохання, що розумівся як особливе світове божество і як супутник і помічник Афродіти.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися