Елізіум. Міфологія Давньої Греції

Елізіум. Міфологія Давньої Греції

Елізіум (за грецькою міфологією) — вперше згадується в гомерівській епопеї «Одіссея», у якій це царство полеглих Героїв міститься на кінці всесвіту. Там царює світловолосий Радаманф. Туди повинен після смерті переселитись Менелай, як зять Зевса. Там немає бур і незгод, але постійно з океану віє зефір. Точніше місце розташування Елізіума не вказується. Уявлення про Елізіум виникло, можливо, під впливом Єгипту. У грецькій міфології згодом розвинулось і злилось з уявленням про «Острови блаженних», таких, що містилися на краю океану і більшою частиною на крайньому заході. Сюди ж відноситься і уявлення про острів Левка, де насолоджуються безсмертям Ахілл і інші Герої. У Гесіода на «Островах блаженних» перебувають усі Герої, що бились у знаменитих війнах старовини. Острови ці надзвичайно родючі і керуються Кроносом. Цікавий розвиток поняття Елізіум, як про «Острови блаженних» знаходимо у Піндара («Олімпійські оди»), де воно підноситься до рівня поняття про замогильну подяку, і у Платона, за яким дійсний мудрець (добродійна людина) відсилається Радаманфом на «Острови блаженних».

Елізіум. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.

Афродіта — Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю. Донька Зевса і Діани, що сталася ніби то з морської піни. У римській міфології їй відповідає Венера.

Борей (за грецькою міфологією) — Бог північного вітру, син Титанідів Астрея (зоряного піднебесся) і Еос (ранішньої зорі), брат Нота, Зефіра і Геспера.

Венера — в римській міфології Богиня садів, краси і любові, ототожнювалася з матір’ю Енея Афродітою. Венера була не лише богинею краси і любові, але і покровителькою нащадків Енея і усіх римлян.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися