Еліда. Міфологія Давньої Греції

Еліда. Міфологія Давньої Греції

Еліда — у македонський період займала північно-західну частину Пелопоннесу, що межувала на півдні з Мессенією по річці Неде, на сході з Аркадією по річці Еріманту, на півночі з Ахаєю по річці Лариса і Скіллідському хребту, на заході з Іонічним морем. Традиційна історія вважає постійними мешканцями країни кавконів і епійців. Згодом, за переселення грецьких племен до Пелопоннесу, Еліда була зайнята етолянами, які склали панівний клас в країні. Будучи спершу незначною, Еліда в VI ст. до нашої ери збільшилася приєднанням Пісатіди, згодом Акрореї і Тріфілії. Після цього елійці відняли в пізатидів керування Олімпійським святом. Олімпійська святиня довго забезпечувала Еліді мирне існування, усуваючи можливість ведення воєн, і була джерелом матеріального і політичного процвітання країни. З кінця V століття афіняни, лакедемоняни, аркадяни і македоняни почали робити замах на свободу і недоторканість Еліди. Елійці вважали за краще жити селищами; мирний характер країни позбавляв їх від необхідності будувати захищені міста і їх в Еліді було небагато. Головним містом області була Еліда на Пенеї, що виникла в 471 році до нашої ери. З інших міст більш значущими були Бупрасій, Елійський Пілос, Піза, Олімпія (на правому березі Алфея, біля Пізи, власне не місто, а священна ділянка Зевса, забудована храмами і безліччю будівель), Летріни, Скиллунт, Тріфілійський Пілос, Ленрей. Не дивлячись на високий престиж області, що мала у своєму центрі всееллінську святиню, елійці користувалися поганою славою, внаслідок схильності до пияцтва, брехні і повної невідповідності ідеалу войовничого і міцного населення.

Еліда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.

Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися

Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися