Елевзіс. Міфологія Давньої Греції

Елевзіс. Міфологія Давньої Греції

Елевзіс — один із демів Аттики, в родючій Оріасійській рівнині, між хребтом Егалеєм і Мегарідою. У прадавній час Елевзіс був незалежною общиною, керованою Едвмолпідами і Керіками, в руках яких знаходились існуюча тут святиня хтонічних божеств. Легендарно ця незалежність виявилась в оповіді про війну Ерехфея, міфічного царя Афін, з Евмолпом, після чого Елевзіс був приєднаний до Аттики. За Елевзісом і в історичний час збереглося, як спогад про колишню його незалежність, право чеканити свою окрему монету. Крім того. що Елевзіс мав священне місце він був важливий і як стратегічний пункт: тут розгалужувалися шляхи з Афін до Пелопоннесу і до північної Греції. Розкопки, що робились в Елевзісе спочатку Франсуа Ленорманом в 1860-х роках, а згодом Афінським археологічним суспільством, виявили, крім розвалин святилища, масу написів, важливих для ознайомлення із зовнішньою стороною культу і життям самої общини Елевзіса. З Афінами Елевзіс з’єднувався «священним шляхом», який весь був обставлений надгробками та іншими пам’ятниками.

Елевзіс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися