Елевтерії. Міфологія Давньої Греції

Елевтерії. Міфологія Давньої Греції

Елевтерії (у давнину) — назва декількох свят у Давній Греції, встановлених на пам’ять звільнення від якого-небудь важкого положення і які святкувались як окремими містами Греції, так і деякими приватними особами. Найбільшою популярністю користувались:

Елевтерії в беотійському місті Платеї — встановлені по навіюванню оракула Арістидом на пам’ять звільнення Греції від навали Мардонія в 479 році до нашої ери і його поразки в Платейській битві. Спочатку ці елевтерії святкувались кожні п’ять років і були святом загальним для усієї Греції. З часом, внаслідок суперечок між Афінами і Фівами, елевтерії перетворились на місцеве свято платейців, що святкувались щорік, в кожне шістнадцяте число осіннього місяця маймактеріона-жовтня.

Елевтерії в Сіракузах — здійснювали на пам’ять про вигнання Тразібулом тридцяти тиранів. Елевтеріями називалося також щорічне свято відпущення рабів на свободу.

Елевтерії на острові Самос — здійснювалися на честь Ерота, що збуджував чоловіка хоробро і твердо стояти за свободу і честь своєї країни.

Елевтерії. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Тейя (Тея, Фейя)Титаніда, старша донька Урану і Геї, сестра і дружина Гіперіона, мати Геліоса (Сонця), Еос (ранішньої зорі) і Селени (місяці). По Ксенагору, народила від Океана керкопів Кандула і Атланти.

Тефіда (Тетія, Тіфія, Тефія, Тетіс)Титаніда, одне із прадавніх божеств в грецькій міфології. Це донька Геї і Урану і чоловіка брата Океану, з яким вона мала 3000 доньок, — Океанід і 3000 синів —річкових потоків. Її діти: річкові божества Іннах і Ахелон, а також Ладон, бог річки в Аркадії.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися