Електріон. Міфологія Давньої Греції

Електріон. Міфологія Давньої Греції

Електріон (за грецькою міфологією) — син Персея і Андромеди, мікенський цар. Одружився на царівні Анаксо, яка народила йому вісім синів і доньку Алкмену. Ще один син Лікімній був народжений поза шлюбом від фрігійської рабині Мідеї. За переказами, Електріон втягнувся у тяжбу з Птерелаєм, царем телебоїв з острова Пафос, який претендував на частину земель Електріона. Одного дня, шість синів Птерелая спробували викрасти худобу, що належала Електріону. Сини Електріона виступили проти них і в сутичці, що спалахнула, загинули усі, окрім Лікімнія. Тоді Електріон оголосив, що віддасть свою доньку Алкмену тому, хто помститься за його синів і поверне його худобу.
Амфітріон дізнався, що худоба знаходиться у Поліксена. Він сплатив викуп і пригнав стада до Мікени. Деякі вважають, що Електріон вирішив зробити похід проти телебоїв, і передав на якийсь час на піклування Амфітріону своє царство і донька Алкмену. Під час проводів Електріона одна з корів відбилася від стада і кинулася бігти. Амфітріон метнув у корову палицю, яка відскочила від рогів тварини і влучила прямо в голову Електріона, вбивши його наповал (Аполлодор). Інші стверджують, що Електріон був роздосадуваний настільки легким поверненням свого стада і став з’ясовувати чому Амфітріон потурає злодіям. Амфітріон у люті шпурнув палицю в одну з корів. Вдарившись об роги тварини палиця влучила в Електріона. Після смерті Електріона владу в Мікенах захопив його брат Сфенел.

Електріон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Астерія — донька Титана Коя і Феби, яка рятуючись від переслідувань Зевса, обернулася на перепелицю. За іншим переказом, кинулася в Егейське море й перетворилася на острів Делос.

Астрей (зоряний) — божество зоряного піднебесся. Гесіод вважав Астрея Титаном другого покоління, сином Крія і Еврібеї, чоловіком Еос, батьком вітрів Борея, Нота, Зефіру і Евра.

АтлантТитанід, син Титану Япета і Океаніди Клімени. Він підтримував небесне зведення поблизу саду Гесперід в покарання за участь у битві із Зевсом на стороні Титанів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися