Ехо. Міфологія Давньої Греції

Ехо. Міфологія Давньої Греції

Ехо (за грецькою міфологією) — Німфа, покарана Богинею Герою за базікання, уособлення еха, що лунає в горах і ущелинах. За однією із розповідей, Німфу Ехо покохав Пан. Але оскільки вона надала перевагу Сатирові, то Пан, ображений відмовою, озброїв проти неї пастухів, які розтерзали Німфу, розсіявши частини її тіла по всьому світу. За іншою оповіддю, вона полюбила прекрасного Нарциса, який залишився до неї байдужий. Від страждань кохання вона всохла настільки, що від неї залишився лише голос, який постійно звучав відгоміном чужих слів (Овідій). Існувала оповідь про те, як Ехо, у той час коли ревнива Гера розшукувала свого невірного чоловіка серед Німф, займала Богиню довгими розмовами, за що Гера нарешті позбавила Німфу роздільного мовлення, залишивши їй лише здатність виголошувати лише кінцівки чужих слів і видавати переривисті звуки. За переказами, від Пана Німфа Ехо народила Ямбу.
Ехо, в музиці, є наслідуванням луни в природі: повторення виконавцем музичної фрази піаніссімо, неначе вона чується здалека. Ефект цей застосовується співцями (переважно із закритим ротом), інструментальними виконавцями, оркестром; у останньому випадку частина оркестру поміщається на віддалі від головного оркестру, що дає музичну фразу голосно, після чого малий оркестр повторює її тихо.

Ехо. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Керкопи — сини Океана і Тейі, брати-карлики, потворні істоти, хитрі обманщики, що підстерігають мандрівників і оббирають їх.

Корибанти — назва міфічних попередників жерців Кібели або Реї у Фрігії. Супутники і служителі богині, які в дикому натхненні, з музикою і танцями, відправляли служіння Великій Матері богів.

Курети — демонічні істоти, складали разом із Корибантами оточення Великої матері богів Реї-Кібели і немовля Зевса на Криті. Курети врятували Зевса в дитинстві, коли його хотів згубити Кронос, що пожирав своїх дітей.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися