Егісф. Міфологія Давньої Греції

  Егісф. Міфологія Давньої Греції

  Егісф (за грецькою міфологією) — улюблений Герой античних трагедій і драм, відомий своєю трагічною долею, як представник Пелопідів, над якими тяжіло родове прокляття. Син Фієста і його власної доньки Пелопії, що вийшла згодом заміж за Атрея, Егісф, згідно вказівці оракула, був видалений з царського будинку, вихований у пастухів і вигодуваний козою. Коли Егісф виріс, Фієст попав у владу Атрея і останній доручив Егісфу, вважаючи його своїм сином, вбити Фієста, ув’язненого в темниці. Фієст відкрив своїй донці і своєму синові-онукові Егісфу таємницю кровозмішання, після чого Пелопія вбила себе мечем, а Егісф убив Атрея і зайняв царський престол (Гігін).
  Сини Атрея, Агамемнон і Менелай, після смерті Фієста вигнали Егісфа з Мікен. По оповіді в гомерівському епосі, Егісф, коли Агамемнон знаходився на чолі грецького війська під Троєю, спокусив його дружину Клітемнестру, яка згодом разом з Егісфом віроломно вбила чоловіка після його повернення додому (Гомер, «Одіссея»). Після смерті Агамемнона Егісф царював в Мікенах сім років, пускаючи на вітер його багатства, доки Орест не помстився за батька, вбивши матір і її спокусника.

  Егісф. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.

  Сцілла — донька Гекати (богиня ночі) чудовисько із шістьма головами, з трьома рядами зубів в кожній, з дванадцятьма ногами. Мешкала в Сіцілійській протоці навпроти іншого чудовиська Харібди. Прохід був надзвичайно небезпечний для мореплавців, оскільки Сцілла пожирала майже усіх мореплавців.

  Тельхіни — вулканічні божества морської глибини, що почиталися на Родосі як супутники Посейдона. Тельхінів у древніх греків зображали собакоголовимі і ласторукими чаклунами.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

   

  Комментарии закрыты.