Египт. Міфологія Давньої Греції

Египт. Міфологія Давньої Греції

Египт (за грецькою міфологією) — син Бела і Анхіної, брат Даная, епонім країни Єгипет. У Даная було п’ятдесят юних доньок, а у його брата Египта було п’ятдесят синів, що добивалися шлюбу з Данаїдами. Коли Данай із доньками втік від переслідування синів Египта в Арголіду, Египтіади вирушили слідом за втікачами і знов стали наполягати на шлюбі. Данай, нарешті, дав згоду, таємно наказавши своїм донькам вбити женихів в шлюбну ніч. Данаїди виконали це, за винятком Гіпермнестри, що кохала свого чоловіка Лінкея (Аполлодор).
За іншими джерелами, Египтіади наздогнавши втікачок в Аргосі, вирішили силоміць взяти в дружини Данаїд і в ніч насильства Данаїди вбили переслідувачів, що їх домагались. За однією оповіддю, Египт сам прибув в Арголіду і помер від горя, дізнавшись про смерть своїх синів. За іншою версією, після вбивства синів Египт, випробовуючи жах перед іменами Данай і Аргос, втік в Лікію, де в Патрах показували в історичний час його могилу (Павсаній).

Египт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися