Егімій. Міфологія Давньої Греції

Егімій. Міфологія Давньої Греції

Егімій (за грецькою міфологією) — син Дора, родоначальник дорян, цар доричного Тетраполя в області гори Ети у Фессалії, батько Памфіла і Дімаса. Коли між лапіфами, очолюваними Короном, і дорійцями виникла суперечка, Егімій звернувся до Геракла і благав його про допомогу. Геракл вбив Корона, переміг лапіфів і змусив їх відмовитися від землі, що викликала суперечку. До приходу нащадків Геракла, третя частина царства належала Егімію.
Позбавлений раніше влади, він був відновлений у своїх правах. Гераклу, Егімій віддячив за надану допомогу тим, що усиновив його сина Гілла. Останній, так само як і двоє інших синів Егімія — Памфіл і Дімас — були епонімами трьох доричних філ. Оповідь про боротьбу Егімія з лапіфським царем Короном розроблена в епічній поемі «Егімій» Гесіода (за іншими джерелами — Керкопа Мілетського), що збереглася до нашого часу лише в уривках.

Егімій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пігмеї — казковий народ карликів, що живе в Лівії або в Малій Азії. Розміром пігмеї були від мурашки до мавпи. У Страбона вони перераховуються разом з напівпсами, великоголовими, гніздовухими, безвусими, безносими, одноокими і крючкопалими.

Піфон — жахливий змій, породження Геї і Тартар. Піфон спустошував околиці Дельф і вартував древньо прорицалище Геї і Феміди в Дельфах. Аполлон, вбивши Піфона, заснував на місці древнього прорицалища храм і заснував Піфійські ігри.

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.