Егіалей. Міфологія Давньої Греції

Егіалей. Міфологія Давньої Греції

Егіалей (за грецькою міфологією) — один із ватажків епігонів в поході проти Фів, син Адраста і Амфітеї (за іншою версією Демонасси), загинувший від руки Лаодаманта. Егіалей був єдиним з епігонів, який загинув під час їх успішного нападу на Фіви.

Егіалей (за грецькою міфологією) — син Інаха і Океаніди Мелії, засновник і перший цар Сікіона, що називався раніше Егіалеєю за ім’ям Егіалея.

Егіалей (за грецькою міфологією) — син Еата, царя Колхіди, відоміший під ім’ям Абсірта. У Мегаріді показували гробницю Егіалея.

Егіалей (у давнину) — один із стратегів Ахейського союзу.

Егіалей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.

ОкеанідиНімфи, доньки Океану і Тефіди. Древній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків. Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління.

Орф — жахливий двоголовий пес Геріона, породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його мати Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс. За іншими джерелами від протиприродного зв’язку Орфа з власною матір’ю народився Немейський Лев.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися