Егіала. Міфологія Давньої Греції

Егіала. Міфологія Давньої Греції

Егіала (за грецькою міфологією) — донька аргосського царя Адраста, дружина Діомеда (Аполлодор). У відсутність Діомеда, який перебував, то на війні з Фівами, то на Троянській війні, Егіала, що довго зберігала йому вірність, врешті-решт порушила свій подружній борг з юним Кометом, сином Сфенела. У міфах це пояснюється або втручанням Афродіти, що помстилась Діомеду за її поранення під Троєю, або помстою Навплія, за підстроєну греками Одіссеєм і Діомедом загибель сина Паламеда. Навплій спонукав дружин Героїв, що пішли в похід, зрадити чоловікам, виправдовуючи це тим, що вони привезуть собі з Трої коханих, рабинь і наложниць (Аполлодор).
Після повернення додому після взяття Трої, Діомед дізнався, що його дружина Егіала зрадила йому і готує для нього підступну зустріч. Діомед не вірив цим чуткам, і вирішив зустрітися з Егіалою. При зустрічі він був схоплений вірними слугами Егіали і взятий під варту. Вирвавшись з темниці Егіали, Діомед втік в Апулію, де одружився на донці царя Дауна. По оповіді, Діомед заснував в Апулії місто Арпі і інші міста в Італії.

Егіала. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мойри — богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів: Лахесіс («що дає долю»), Клото («що пряде») і Атропос («невідворотна»), доньки Нікти.

Mомос — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду.

Музи — Богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і Богині пам’яті Мнемозіни.

Немезида — Богиня помсти. У обов’язки Богині входило покарання за злочини, спостереження за чесним і рівним розподілом благ серед смертних. Немезида була народжена Ніктою в покарання Кроносу.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися