Ефори. Міфологія Давньої Греції

Ефори. Міфологія Давньої Греції

Ефори (букв. «наглядачі») — у давнину урядова колегія в Спарті. Появу ефората більшість вчених відносять до часу царя Феопомпа, згідно зі свідченнями декількох давніх письменників (Платона, Арістотеля, Плутарха). Інша давня традиція про встановлення ефорів Лікургом недостовірна, зважаючи на сумніви в існуванні самого Лікурга. Необхідність в створенні нової посади була, ймовірно, наслідком тривалої відсутності царів, особливо під час боротьби із Мессенією. Таке пояснення Плутарха, яке він вкладає у вуста царя Клеомена. Ефорат був заснован спочатку, ймовірно, для цивільного суду і для поліцейського нагляду. Спочатку ефори призначались царями, як про це свідчить Плутарх. Пізніше вони стали обиратись народом.

Ефори. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Талфібій — вісник, спартанець, разом з Еврібатом був глашатаєм у Агамемнона, виконуючи його доручення. Талфібій разом із Одіссеєм і Менелаєм збирав військо на Троянську війну.

Тевкр — син Теламону і доньки троянського царя Гесіони. Кращий стрілець із лука в грецькому війську під Троєю, де від його руки загинуло понад тридцять захисників Іліона.

Тесей — син афінського царя Енея і Ефери. Прославився рядом подвигів, подібно до Геракла; викрав разом з Піріфоєм Єлену.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися