Ефіальт. Міфологія Давньої Греції

Ефіальт. Міфологія Давньої Греції

Ефіальт (за грецькою міфологією) — один із велетнів Алоадів, син Посейдона і Іфімедії, брат Ота. Ефіальт присягнувся водами Стікса, що опанує Богиню Геру, а От нахвалявся прихильністю Артеміди. Алоади, за Гомером, загрожували Богам, вони закували в ланцюги Ареса і заточили його в мідній бочці, так що ніхто не міг знайти примхливого Бога. Олімпійці визнали загрозу реальною і Артеміда повідомила Алоадам, що зустрінеться з ними на острові Наксос. От був у нестямі від щастя, а Ефіальт, що не отримав послання від Гери, відчайдушно йому заздрив. На острові, по намові Артеміди, між братами сталася сварка і Алоади, що одночасно послали списи, прокололи ними один одного на смерть.

Ефіальт (за грецькою міфологією) — один із ста п’ятдесяти Гігантів, син Геї і Урану. Ефіальта під час Гігантомахії вбив Аполлон.

Ефіальт (за грецькою історією) — мелієц, син Еврідема, що зрадницьки вказав персам обхід у Фермопільській ущелині, внаслідок чого Леонід зі своїми спартанцями загинув, оточений ворогом з двох сторін.
Ефіальт (за грецькою історією) — син Симоніда, афінянин, прибічник і співробітник Перикла в проведенні демократичних реформ. Для остаточного затвердження демократичного режиму Перикл і Ефіальт паралізували панування ареопагу, що де-факто управляв державою протягом сімнадцяти років з 479 по 462 рік до нашої ери, віднявши у нього законодавчу і в значній мірі судову влада. У веденні ареопагу залишилися лише кримінальні процеси про вбивства, підпали, безчестя. Функції ж державної влади були розподілені між радою п’ятисот, народним зібранням і судом геліастів.

Ефіальт (за грецькою історією) — афінський полководець, противник Македонії, що діяв на користь персидської партії. Після взяття Фів Александр Великий зажадав його вигнання. Ефіальт прибув до Азії і мав службу у персидського царя. При облозі Галікарнаса Александром Ефіальт, що керував загоном грецьких найманців, був вбитий.

Ефіальт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.

Горгульї — нижчі демонічні крилаті божества, посередники між Богом і людьми. Горгульї — втілення узагальненого уявлення про невизначену божу силу, злу або милостиву, визначаючу долю людини.

Грайі — старі, або жінки, що втілювали старість. Мешкали неподалік від Горгон, сестрами яких вони вважалися і яких вони охороняли. Грайі мають мідні руки і володіють на трьох одним зубом і одним оком, якими вони користуються по черзі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися