Еат. Міфологія Давньої Греції

Еат. Міфологія Давньої Греції

Еат (за грецькою міфологією) — цар казкової країни Еа, пізніше названа Колхідою. Син Геліоса і Персеїди, брат Цирцеї, Пасіфаї і Перса, батько Медеї, Халкіопи і Апсірта (Гесіод). У нього знаходилось золоте руно, за яким вирушили у свій знаменитий Похід аргонавти.
Коли Фрікс на златорунному баранові прибув до Еата, той прихистив його і дав в дружини Халкіопу (Аполлодор). Фрікс приніс в жертву барана, а золоте руно повісив на дереві в гаю, що охоронявся драконом. У пошуках золотого руна до Колхіди прибули аргонавти. Еат обіцяв Ясону віддати руно, якщо той запряже в плуг вогнедишних биків і засіє землю зубами дракона. За іншою оповіддю, Еат зажадав, аби Ясон допоміг йому перемогти у війні проти брата Перса (Валерій Флакк). Хоча Ясон пройшов усі випробування і виконав усі вимоги, Еат порушив свою обіцянку, вирішивши спалити корабель аргонавтів і вбити команду Ясона.
За допомогою Медеї аргонавти приспали дракона, викрали руно і втекли (Аполлоній Родоський). Коли Еат став переслідувати аргонавтів, Медея, щоб його затримати, вбила брата Апсірта і шматки тіла розкидала по морю. Еат припинив гонитву аби зібрати тіло сина і поховати його. Інші спроби колхідців наздогнати і повернути втікачів, теж не мали успіху (Аполлодор). Після викрадання руна Еат був повалений Персом, але Медея, повернувшись, і її син Мед вбили Перса і повернули владу колишньому цареві. За іншою версією, після повалення Перса правителем Колхіди став не Еат, а Мед (Діодор).

Еат. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гефест — Бог вогню, заступник ковальського ремесла. Син Зевса і Гери, за іншими оповідями, однієї лише Гери.

Гея — Богиня Земля. Гею шанували з прадавніх часів як Богиню, що народжує зі своїх надр всяке життя і що живить його своїми грудьми.

Гіпнос — Бог сну. За Гесіодом — породження Нікти. Живе в Тартар поряд із братом-близнюком Танатосом, але на відміну від нього, Гіпнос м’якосердий і доброзичливий.

Гібріс — Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині.

Гіменей — божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн. Гіменей вважався сином Аполлона і однією із Муз. Розповіді про його походження і зв’язки з різними міфічними особами суперечливі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися