Еакід. Міфологія Давньої Греції

  Еакід. Міфологія Давньої Греції

  Еакід (за грецькою міфологією) — позначення патроніму багатьох міфічних і історичних осіб, що мають своє походження від Еака, таких, як, наприклад, Ахілл, Аякс, Мільтіад, Евогор, Александр, Пірр, Персей та інші легендарні особи.

  Еакід (у давнину) — син царя молоссів Арібби, батько Пірра. Коли в 344 році до нашої ери Арібба був позбавлений престолу Філіппом Македонським, Еакід покинув Епір і звернувся за допомогою до афінян, але лише після смерті Олександра Епірського вдалося Еакіду ствердитися на епірському престолі. Причому він повинен був визнавати протекторат дружини Філіппа, Олімпіади, партії якої він дотримувався і при першій смуті після смерті Александра Великого. Коли Олімпіада разом зі своїм двором і вірними військами в 317 році була обложена у Підні Кассандром, Еакід хотів рушити до неї на допомогу. Але епірці перейшли на сторону Кассандра. У 313 році до нашої ери Еакід повернувся до Епір з Етолії, але його загони були розбиті військом брата Кассандра, Філіппа, а сам Еакід був вбитий у цій битві.

  Еакід. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Геката — Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

  Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.

  Гермес — аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса. Гермес, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих. У римській міфології йому відповідає Меркурій.

  Герса — Богиня роси, а її свято називалося Аррефорій.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

  Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Комментарии закрыты.