Еак. Міфологія Давньої Греції

Еак. Міфологія Давньої Греції

Еак (за грецькою міфологією) — син Зевса і річкової Німфи Егіни. Від доньки Скірона Енеїди, Еак мав синів Пелея (батько Ахілла) і Теламона (батько Аякса), від Нереїди Псамафи у нього був син Фок, вбитий звідним братом Теламоном. За це Теламон з Пелеєм повинен був залишити Егіну. Еак був засновником роду Еакідів, поширеного у Фессалії, на Саламіні та Егіні. Еак, ймовірно, переселився у цю місцевість з Додонської області, де він мав відношення до культу Зевса. Оповідь свідчить, що Зевс викрав Егіну, з’явившись в образі орла і переніс її на острів Енону, який з того часу мав назву Егіна. Оскільки острів, на якому народився Еак, був безлюдний, то Зевс обернув, на прохання сина, мурашок на людей, що називалися мірмідонцями (букв. означає мурашка).
За іншою оповідю, Зевс створив мешканців Егіни із землі. Еак був відомий благочестям. Його молитвам, коли Грецію за віроломне вбивство Пелопом Стімфала (за іншими джерелами за вбивство Егеєм Андрогея, сина царя Міноса) відвідала засуха, Зевс послав рясний дощ. У спогад про це мешканці збудували на честь Еака святилище, назване ім’ям Героя Еакієм. У цьому святилищі на Егіні, ще у другому столітті до нашої ери, перебувала картина, що змальовувала посольство греків до Еака. Крім того, на острові Егіна було встановлено свято Еакії, на якому відбувалися гімнастичні змагання на честь Еака.
За оповіддю, Еак разом з Посейдоном і Аполлоном брав участь в споруді троянських стін. Коли робота була завершена, на стіну вповзли три змії, з яких дві, попавши на частини стін, побудовані Богами, бездиханні впали вниз. Третя ж через частину стіни, спорудженою Еаком, проникла до міста. Це знамення тлумачили у тому сенсі, що нащадки Еака в першому і четвертому поколінні візьмуть у цьому місці місто Трою (Піндар, «Олімпійські оди»).
За свідоцтвами деяких міфографів, Еак заснував у Фессалії місто Дію і навіть був царем Фессалії. Останнє підтверджується родовідним зв’язком нащадків Еака, аттичних Філаїдов, з фессалійськими лапіфами. Після смерті Еак став одним із трьох (разом з Міносом і Радаманфом) суддів у царстві мертвих, зберігав ключі від Аїда і перевіряв, аби кількість душ, що поступили в царство мертвих збігалося з кількістю, вказаною Мойрою Атропос (Платон).

Еак. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Афродіта — Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю. Донька Зевса і Діани, що сталася ніби то з морської піни. У римській міфології їй відповідає Венера.

Борей (за грецькою міфологією) — Бог північного вітру, син Титанідів Астрея (зоряного піднебесся) і Еос (ранішньої зорі), брат Нота, Зефіра і Геспера.

Венера — в римській міфології Богиня садів, краси і любові, ототожнювалася з матір’ю Енея Афродітою. Венера була не лише богинею краси і любові, але і покровителькою нащадків Енея і усіх римлян.

Вікторія (за римською міфологією) — Богиня перемоги, що спочатку мала назву Віка Поту. Відповідає грецькій Нікі.

Геба (за грецькою міфологією) — Богиня вічної юності, уособлення розквіту людського життя, донька Зевса і Гери.

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися