Еней. Міфологія Давньої Греції

  Еней. Міфологія Давньої Греції

  Еней (за грецькою і римською міфологією) — син красеня-пастуха Анхіса і Афродіти (Венери), славний Герой оборони Трої під час Троянської війни. Мужній воїн Еней брав участь у вирішальних сутичках з Ахіллом і уникнув загибелі лише завдяки заступництву своєї матері-Богині. Після падіння Трої, він за велінням Богів, залишив місто, що палало, і разом із стариком-батьком, дружиною Креусою і малим сином Асканієм (Юлом), захопивши зображення троянських Богів, у супроводі супутників на двадцяти кораблях відправився на пошуки нової батьківщини. Переживши ряд пригод і страшну бурю, він досяг італійського міста Куми, а згодом попав у Лацій (область в центральній Італії). Місцевий цар був готовий віддати за Енея (овдовілого під час мандрів) свою доньку Лавінію і надати йому землю для заснування міста. Перемігши у поєдинку Турна, вождя войовничого племені рутулів і претендента на руку Лавінії, Еней оселився в Італії, що стала спадкоємицею слави Трої.
  Його син Асканій (Юл) вважався прародителем роду Юліїв, у тому числі імператорів Юлія Цезаря і Августа.

  Міфологія Давньої ГреціїАпофеоз Енея (Якоб Йорданс, 1617)

  Міфологія Давньої ГреціїПрощання Венери з Енеєм
  (Джованні Баттіста Тьєполо, 1757)

  Міфологія Давньої ГреціїВихід Енея і його сім’ї з Трої
  (Пітер Пауль Рубенс, 1602—1603)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Еней. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Антігона — донька фіванського царя Едіпа і Іокасти. Супроводжувала вигнаного з Фів сліпого батька у його поневіряннях. Після смерті Едіпа повернулася на батьківщину якраз на початок облоги Фів сім’ю вождями.

  Аріаднажриця із острова Наксос, донька царя Криту Міноса і Пасіфаї. Сестра Федри. Аріадна допомогла Тесею зберегти життя і перемогти Мінотавра.

  Ахілл — в грецькій міфології один із найбільших Героїв, син царя Пелея, царя мірмідонців і морської богині Фетіди, онук Еака, головний Герой «Іліади».


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

  Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

   

  Комментарии закрыты.