Егіда. Міфологія Давньої Греції

Егіда. Міфологія Давньої Греції

Егіда (за грецькою міфологією) — атрибут Зевса, Афіни і Аполлона як божеств атмосферних явищ, що символізують грозову хмару. У Гомера в героїчному епосі «Іліада» егіда називається то «блискучою», то «темною». Вона наводить жах не лише на простих смертних, але й на Богів — навіть блискавка була не в силах її здолати. Разом із цим, зберігаючи сліди первинної природної символіки, егіда вважається творінням Бога-коваля Гефеста, що володіє чарівною силою.
У руках Бога-громовержця Зевса, егіда є не оборонною і не наступальною зброєю, а символом жаху, який Бог наводив на своїх ворогів. Пізніше, старогрецькі автори вбачали в егіді «козину» шкіру, що належала козі Амалтеї, що вигодувала немовля Зевса. Егіда була необхідною і грізною зброєю Зевса у його битві з Титанами. У витворах мистецтва егіда зображувалася як шкіряний щит з символічними божими узорами, сплетеними з металу, і зміями.
Егіда Афіни також мала космічне значення, оскільки Богиня вважалася уособленням небесної атмосфери і її грізних явищ, і її повним титулом було ім’я Афіна-Паллада. Крім усього іншого, на егіді Афіни була розташована смертоносна голова Горгони Медузи.

Егіда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.

Паліки — демонічні істоти хтонічного типа, двоє близнят, два духи сірчаних джерел місцевої гори Адрони, поблизу Етни. Паліки почиталися у давнину як заступники здоров’я, землеробства і мореплавання.

Пегас — крилатий кінь, син Посейдона, брат велетня Хрісаора. Пегас разом з братом Хрісаором, як плід зв’язку горгони Медузи з Посейдоном, з’явився із крові Медузи, коли її обезголовив Персей.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися