Дріопа. Міфологія Давньої Греції

Дріопа. Міфологія Давньої Греції

Дріопа (за грецькою міфологією) — донька Дріопа. За аркадською версією міфу, кохана Гермеса, від якого народила Пана. Хлопчик народився, вкритий волоссям, з рогами і козими копитами. Перелякана його виглядом, Дріопа кинула сина, але Гермес відніс дитя на Олімп, де він сподобався всім Богам і отримав ім’я Пан (Гомер, «Гімни»). Згідно фессалійській версії міфу, Дріопа, донька царя Ехалії Евріта, стала коханою Аполлона. Він прийняв образ черепахи, з якою дівчина стали грати. Дріопа поклала черепаху за пазуху і у цей момент Бог прийняв подобу змія і пізнав Дріопу. Смертним чоловіком Дріопи був Андремон, якому вона народила сина Амфіса, що став царем заснованого ним міста Ета. У покарання за те, що вона зривала квіти лотоса, божої рослини, на яку була перетворена одна з Німф-Гамадріад, саму Дріопу Боги перетворили на дерево (Овідій).

Дріопа. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сцілла — донька Гекати (богиня ночі) чудовисько із шістьма головами, з трьома рядами зубів в кожній, з дванадцятьма ногами. Мешкала в Сіцілійській протоці навпроти іншого чудовиська Харібди. Прохід був надзвичайно небезпечний для мореплавців, оскільки Сцілла пожирала майже усіх мореплавців.

Тельхіни — вулканічні божества морської глибини, що почиталися на Родосі як супутники Посейдона. Тельхінів у древніх греків зображали собакоголовимі і ласторукими чаклунами.

Тифон — могутнє чудовисько, породжене Геєю, уособлення вогненних сил землі і її випарів, з їх руйнівними діями. Тифон був народжений Геєю і Тартар, зображувався як істота із сотнею драконівських голів, з людським тулубом, покритим пір’ям; замість ніг у чудовиська були зміїні кільця.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися