Дріади. Міфологія Давньої Греції

Дріади. Міфологія Давньої Греції

Дріади (за грецькою міфологією) — Німфи, божества дерев. Існувало повір’я, за яким людина, яка дбає про дерево, користувалася його особливим захистом. Іноді дріади мали імена за назвами дерев. Найдавніші із відомих німф — дріади, які народилися із крапель крові Урана та живуть у Ясені (меліади). Вони єдині німфи, які можуть померти. Вважалось, що дріади невід’ємні від дерева, з яким пов’язані, а люди, які насаджують дерева і дбають про них, мають особливе покровительство дріад. Найвідоміша з дріад — Дріопа.

Дріади. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися

Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися