Дор. Міфологія Давньої Греції

  Дор. Міфологія Давньої Греції

  Дор (за грецькою міфологією) — cин Елліна і Німфи Орсеїди, брат Ксуфа і Еола, батько Тектама. Дор отримав у спадок від батька землю на північ від гори Парнас, мешканці якої сталі називатись дорійцями (Аполлодор).

  Дор (за грецькою міфологією) — cин Аполлона і Фтії, брат Лаодока і Поліпойта. Дор був вбитий разом зі своїми братами Етолом, сином Ендіміона, в боротьбі за землю, названу згодом Етолією (Аполлодор).

  Дорійці (або дорянці) — грецьке плем’я, що жило спочатку в європейській Греції, в Олімпі і Оссах, у фессалійській місцевості Гестієї і в Доріді у Ети. Їх племінні особливості виражались в мові, музиці, поезії і архітектурі. Пізніше, під час так званого переселення дорійців, це плем’я заселило майже весь Пелопоннес. Арголіда, Лаконія, Мессенія стали абсолютно дорійськими. Вони зайняли також частину південного берега Малої Азії з навколишніми островами (азійська Доріда) і деякі острови Егейського моря, наприклад Мелос і Феру. На Криті дорійці складали головну частину населення. На західному березі Еллади, в Сицилії і південній Італії вони заснували колонії, що досягли незабаром процвітання. Мегара колонізувала Босфор, Понт Евксинський і Сицилію. З Фери вийшли дорійські поселення в Кірінаїці. Найрізкіше виразився характер дорійського племені в Спарті.

  Дор. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

  Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.

  Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися

  Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.