Долон. Міфологія Давньої Греції

Долон. Міфологія Давньої Греції

Долон (за грецькою міфологією) — троянець, син Евмеда. Гомер оповідає, що Долон відправився у розвідку до грецького табору за умови, що Гектор подарує йому коней Ахілла. По дорозі Долон зіткнувся з Одіссеєм і Діомедом, що прямували з такою ж метою до Трої. Силоміць отримавши від Долона відомості про фракійского царя Реса, який підійшов на допомогу Трої, Одіссей і Діомед, незважаючи на запропонований Долоном багатий викуп, перерізали йому горло.
За переказами, грекам було передбачене, що вони не зможуть захопити Трою, якщо незвичайні білі коні Реса, божого походження, хоч раз скоштують троянського корму і нап’ються води з річки Ксанфа. Отримавши під тортурами від Долона відомості про загін Реса, Діомед, Одіссей та інші ахейські воїни раптово напали на сплячих фракійців і перебили їх, а коней відвели до себе в табір.

Долон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися