Дірке. Міфологія Давньої Греції

Дірке. Міфологія Давньої Греції

Дірке (Дірка) (за грецькою міфологією) — донька Геліоса, друга дружина фіванського царя Ліка, сина Гіріея. Дірке жорстоко гнобила племінницю свого чоловіка Антіопу, кохану Зевса. Коли сини Антіопи, Амфіон і Зет, народжені нею від Зевса, виросли і захопили Фіви, вони жорстоко розправились з Діркою. Брати прив’язали мучительку їх матері за волосся до рогів дикого бика. Розлючена тварина розірвала її на клапті. Тіло вбитої Дірки було кинуте в струмок на Кіфероні, який отримав її ім’я (Аполлодор). Дірке присвячена трагедія Еврипіда, що не дійшла до нас (Гігін). Кіферон, потужний лісистий гірський масив на кордоні Мегаріди і Аттики, часто оспівуваний давніми поетами у сценах старовинних мисливських і пастушачих оповідей. На вищій вершині, на північний захід від Платей, знаходилось святилище Кіферонського Зевса. Тут беотійці кожні шістдесят років справляли так звані Дедалійські ігри. На висотах Кіферона зростають лише сосни і ялини, на схилах і низьких відрогах дуби і дикі маслини. У давнину ліси Кіферона були дуже багаті дичиною, за давніми оповідями — вовками і навіть левами.

Міфологія Давньої ГреціїХимери (Гюстав Моро, 1884)

Міфологія Давньої ГреціїХимера (Гюстав Моро, 1867)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Дірке. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Феміда — Богиня правосуддя. Греки називали богиню також Теміда, Теміс. Феміда була донькою Бога піднебіння Урану і Геї. Її доньками були Богині долі — Мойри.

Фортуна — Богиня щастя, випадку і вдачі, одне із найбільш шанованих римлянами та італіками божеств.

Харити — доньки Зевса і Океаніди Евріноми, втілювали радісне, добре і вічно молодий початок. Звали Богинь: Аглая («сяюча»), Евфросіна («благомисляча»), Талія («квітуча»), Клета («бажана») і Пейто («переконання»).

Ювента — Богиня юності, що мала своє невелике святилище Аедікула в межах храму Юпітера Капітолійського.

Юнона — давньоіталійська верховна Богиня, дружина Юпітера, покровителька материнства, паралельне Юпітеру жіноче божество, пов’язане з ним по імені і в куксі.

Юпітер — в римській міфології всемогутній Бог піднебіння, цар Богів. Юпітер почитався як верховне божество, повелитель грому і блискавок.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися