Діона. Міфологія Давньої Греції

Діона. Міфологія Давньої Греції

Діона — персонаж старогрецької міфології, богиня дощу, згідно з орфіками — Титаніда, донька Урана і Геї. У Гесіода вона названа у вступі до поеми, але не в переліку Титанід. Близька Діоні Дівія, що виступала в ролі дружини Зевса в мікенському пантеоні Пілоса. У Додоні існував культ Діони як дружини Зевса. Вона також вважалася коханкою Зевса і матір’ю Афродіти. У Гомера вона перебуває на Олімпі і допомагає своїй донці Афродіті. Її вівтар є в Ойкунті (Карія). Ймовірно — прадавня догрецька богиня Землі.

Міфологія Давньої ГреціїНемовля Геракл душить змія (Джошуа Рейнольдс)

Міфологія Давньої ГреціїТри грації (Пітер Пауль Рубенс, 1615)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Діона. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися