Діокл. Міфологія Давньої Греції

Діокл. Міфологія Давньої Греції

Діокл (за грецькою міфологією) — цар міста Фери, який надав притулок на ніч Телемаху по дорозі з Пілоса до Спарти і назад, коли він їздив до Менелая за відомостями про батька. За те, що Діокл невтомно шукав зниклу Персефону, вдячна Деметра навчила його таємницям свого культу і містерій. Фери — саме південно-східне місто у Фессалії і одне із найдавніших у цій країні. Знаходилось на захід від гори Пеліоп і неподалік від озера Вівіта. Він прославився з того часу, як тиран Іасон і його наступники заснували у ньому могутнє царство. Згодом був зруйнований. Імовірно, місто Велестіно знаходиться на місці давніх Фер.

Діокл (у давнину)— старогрецький політичний вождь у Сіракузах під час Пелопонесської війни, що допустив восени 413 роки жорстокі постанови народу по відношенню до афінських військовополонених. Він захопив владу у Сіракузах, коли його суперник, ватажок патриціанського крила, Гермократ бився у Малій Азії із спартанцями проти афінян. Нові закони Діокла дали політичну перевагу демосу і відрізнялись суворістю відносно моральності. Коли Діокл в битві при Гімері зіграв далеко не блискучу роль, навіть не схоронивши полеглих воїнів, друзі Гермократа добилися його тимчасового вигнання. Проте, після смерті Діокла на його честь був споруджений храм, який, втім, незабаром, під час правління тирана Діонісія, був зруйнований.

Міфологія Давньої ГреціїГеракл і Ахелой (Гвідо Рені, 1620)

Міфологія Давньої ГреціїТри грації (Ерте)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Діокл. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мойри — богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів: Лахесіс («що дає долю»), Клото («що пряде») і Атропос («невідворотна»), доньки Нікти.

Mомос — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду.

Музи — Богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і Богині пам’яті Мнемозіни.

Немезида — Богиня помсти. У обов’язки Богині входило покарання за злочини, спостереження за чесним і рівним розподілом благ серед смертних. Немезида була народжена Ніктою в покарання Кроносу.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.