Діку. Міфологія Давньої Греції

Діку. Міфологія Давньої Греції

Діку (Діка) (за грецькою міфологією) — одна із Гор, Богиня справедливості, донька Зевса і Феміди (Гесіод). За своїми функціями вона близька до Богинь Адрастії і Феміди. «Невблаганна» Діку зберігає ключі від воріт, крізь які йдуть шляхи дня і ночі (Парменід). Вона — вершителька справедливості в круговороті душ (Платон). Діку слідкує з мечем в руках за злочинцем і пронизує нечестивця (Еврипід). У Діку більше відвертої персоніфікації, ніж живої міфологічної образності. За Павсанієм, Діку була змальована на знаменитій скриньці Кіпсела, тирана Коринфу (7 ст. до нашої ери), що душить і б’є несправедливість. В образі Діку втілена ідея справедливості.

Міфологія Давньої ГреціїГеркулес на вогнищі (Гвідо Рені, 1617)

Міфологія Давньої ГреціїТри грації (Франческо Хайєс, 1817)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Діку. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діана — в римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяця. Її супроводжував епітет «богиня трьох доріг», що тлумачився як знак потрійної влади Діани: на піднебінні, на землі і під землею.

Діоніс — вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами». Син Зевса і фіванської царівни Семели.

Евменіди — милостиві, доброзичливі Богині — одна із назв жіночих божеств, найбільш відомих під ім’ям Ериній, у римлян Фурії — означає гнівні, люті, Богині-месниці.

Еос (за грецькою міфологією) — Богиня ранішньої зорі, донька Титану Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Селени.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися