Десмонт. Міфологія Давньої Греції

  Десмонт. Міфологія Давньої Греції

  Десмонт (за грецькою міфологією) — вихователь Меланіппи. З’ясувавши, що Меланіппа вагітна, Десмонт засліпив її і заточив в порожній гробниці, даючи їй хліб і воду в кількості, достатній, аби вона не померла з голоду. Народжених Меланіппою в гробниці синів, Беота і Еола, Десмонт наказав віднести на гору Пеліон, аби там їх з’їли дикі звірі. Близнят врятували пастухи. Подорослішавши, брати за наказом свого батька, Бога Посейдона, звільнили матір і вбили Десмонта. Пеліон — вкрита лісом гора в східній частині Фессалії, неподалік від узбережжя Фракійського моря, на північ від Пагазійської затоки. Висота Пеліона має 1618 метрів. З Пеліоном пов’язані міфічні оповіді про боротьбу Гігантів із Зевсом, які, бажаючи піднятися на піднебесся, намагались підняти Оссу і Олімп на Пеліон (або Пеліон і Оссу на Олімп). З Пеліоном також пов’язані старогрецькі перекази про Кентавра Хірона, міфічного представника лікарського мистецтва, про споруду корабля Арго і т. п. На горі Пеліон знаходилось святилище Зевса Актейського.

  Міфологія Давньої ГреціїВибір Геракла (Аннібале Карраччи, 1596)

  Міфологія Давньої ГреціїГрації (Аннібале Карраччи, 1590—1595)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Десмонт. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

  Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

  Європа — донька царя Фінікії Агенора, предмет пристрасті громовержця Зевса. Зевс у подобі дивного білого бика викрав Європу і відніс її на острів Крит.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.