Демофонт. Міфологія Давньої Греції

Демофонт. Міфологія Давньої Греції

Демофонт (за грецькою міфологією) — син Елевсінського царя Келея і його дружини Метаніри. Коли Деметра, тужачи про втрату Персефони, прийшла до Елевсіну, вона взяла на себе обов’язок годувальниці новонародженого Демофонта. Бажаючи зробити свого вихованця безсмертним, вона клала його потай від матері Метаніри у вогонь. Захоплена одного дня за цим обрядом, Деметра вийняла немовля з вогня і відкрила себе цариці. Демофонт залишився смертним, але, як вигодуваний Богинею, користувався шаною в Елевсінському куксі. Згодом, він був витіснений Тріптолемом, і з’явилась оповідь, що Демофонт згорів, коли Деметра поклала його у вогонь (Гомерівські гімни).

Демофонт (за грецькою міфологією) — афінський цар, син Тесея і Федри, брат Акаманта. Коли Менесфей вигнав Тесея з Афін, Акамант і Демофонт знайшли притулок в Евбії у Елефенора, який згодом взяв їх з собою на Троянську війну. За Аполлодором, Демофонт з Акамантом звільнили матір Тесея Ефру, що була рабинею у Єлени, і викрали Палладіон, що зберігався в історичний час в Афінах. Після повернення з Трої Демофонт зацарював в Афінах. Він захистив дітей Геракла від переслідувань Еврісфея. Аполлодор оповідає, що на дорозі з Трої Демофонт одружився на фракійській царівні Філліді. Не дивлячись на те, що її батько Сіфон, запропонував у придане своє царство, Демофонт вирішив поїхати. Заявивши дружині, що вирушає до Афін вклонитись матері і присягнувшись всіма Богами, що повернеться через рік, він відправився у дорогу. На прощання Філліда вручила чоловіку скриньку, звелівши відкрити її лише в тому випадку, якщо він вирішить не повертатись. Проте, Демофонт поїхав не до Афін, а на Кіпр, де і заснував колонію. Коли пройшов рік, Філліда прокляла його, прийняла отруту і померла. У ту ж саму годину Демофонт, якого здолала цікавість, відкрив скриньку і, побачивши її вміст, прийшов у такий жах, що схопився на коня і в страху пострибав, навзнаки б’ючи мечем по голові коня. Кінь спіткнувся, Демофонт впав, напоровся на власний меч і загинув (Аполлодор). У Лікофрона цей міф викладено стосовно Акаманту. Овідій у своєму творі «Героїні» пропонує іншу версію, за якою Демофонт одружився на Філліді ще по дорозі на Троянську війну. Коли війна скінчилась, Філліда щодня була на березі моря в надії побачити корабель свого коханого. Проте із-за течі в днищі він затримався, і Філліда, не витримавши очікування, померла від горя, після чого Боги перетворили її на дерево. Аттичні оповіді приписують Демофонту установу деяких релігійних обрядів і судилища при храмі Афіни Паллади, де розглядалися справи про ненавмисне вбивство.

Міфологія Давньої ГреціїФілліда і Демофонт (Едвард Коулі Берн-Джонс)

Демофонт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.

Фрасімед — син пілосського царя Нестора, який прибув разом з батьком і братом Антілохом під Іліон. Він командував п’ятнадцятьма кораблями і брав участь в багатьох битвах.

Фріна — знаменита грецька гетера; прославилася тим, що була натурницею знаменитих художників Праксителя і Апеллесу.

ХіронКентавр, син Кроноса і Океаніди Філіри. Хірон народився напівконем-напівлюдиною, оскільки Кронос, захоплений в любовному союзі із Філірою своєю дружиною Реєю, набрав вигляду коня.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися