Дельфіній. Міфологія Давньої Греції

Дельфіній. Міфологія Давньої Греції

Дельфіній (за грецькою міфологією) — жахливий дракон, що охороняв у Дельфах священне джерело біля прорицалища. Йому був відданий на виховання Тифон, останнє породження Геї, зачате від Тартар (Гомерівські гімни). Дельфіній був вбитий Аполлоном, після чого отримав ім’я Піфон (букв. що гниє), оскільки промені сонця перетворили його тіло на прах. У цьому міфі об’єднано два хтонічні образи — більш давнього Дельфінія і Піфона, які поступились місце новому олімпійському Богові Аполлону.

Дельфіній (за грецькою міфологією) — прізвисько Аполлона, як Бога-заступника мореплавання. У гомерівському гімні до Аполлона Бог сам перетворюється на дельфіна і веде моряків. Дельфінії — весняне свято в Афінах на честь Аполлона Дельфінія, Муніхіона (наприкінці квітня). Аполлон прославлявся за відновлення мореплавання, що переривалось на зиму.

Дельфіній (у давнину) — одне із судилищ ефетів в Афінах, що знаходилось біля храму Аполлона Дельфійського. Тут судились справи про так зване законне вбивство (вбивство ворога, що напав, або розбійника; вбивство коханця, захопленого на місці злочину з дружиною, матір’ю, сестрою і донькою того, що вбив; вбивство тирана; вбивство на війні свого, прийнятого помилково за ворога).

Міфологія Давньої ГреціїТріумф Галатеї (фрагмент фрески)
(Рафаель Санті, 1506)

Міфологія Давньої ГреціїГеркулес і Омфала (Франсуа Буше, 1735)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Дельфіній. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Патрокл — син одного з аргонавтів Менетія, родич і соратник Ахілла в Троянській війні. Будучи хлопчиком, він під час гри вбив свого товариша. За це батько відправив його до Пелея у Фтію, де він був вихований разом з Ахіллом.

Пелей — син егинського царя Еака і Ендеїди, чоловік Антігони. За вбивство свого звідного брата Фока, який переміг Пелея в атлетичних вправах, він був вигнаний батьком і віддалився у Фтію.

Пелоп — цар і національний Герой Фрігії, а потім і Пелопоннесу. Син Танталу і Німфи Евріанасси. Пелоп зростав на Олімпі в товаристві богів і був улюбленцем Посейдона.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.