Деїпіла. Міфологія Давньої Греції

Деїпіла. Міфологія Давньої Греції

Деїпіла (за грецькою міфологією) — донька Адраста, дружина Тідея, мати Діомеда. Аполлодор і Еврипід розповідають, що в Адраста були дві доньки і з їх приводу оракул мовив цареві, аби він запряг до колісниці вепра і лева, що б’ються в його палаці. У нього знайшли притулок два вигнанця: Полінік з Фів і Тідей з Калідона. Одного дня вони затіяли бійку і Адраст, що втрутився, рознімаючи їх, звернув увагу на їх щити: у Полініка красувався лев — символ Фів, а у Тідея — вепр. Тоді Адраст, слідуючи пророцтву оголосив два весілля, віддав в дружини Полініку доньку Аргію, а Тідею — Деїпілу. Про це згадується і в іншому місці у Еврипіда. Полінік переконав Адраста зробити знаменитий в міфах похід Семеро вождів проти Фів з метою повернення Полініка до Фів (імена 7 вождів, за поширенішою версією: Адраст, Полінік, Тідей, Капаней, Іппомедон, Амфіарай, Партенопей). Всі Герої, що пішли в похід до Фів, загинули, окрім Адраста, що врятувався завдяки швидкості свого коня. Доньки Адраста, Деїпіла і Аргія, внаслідок цього невдалого походу, стали вдовами. Знамениті описи походу і долі Героїв відбиті в трагедіях «Семеро проти Фів» Есхіла і «Фінікіянки» Еврипіда.

Міфологія Давньої ГреціїГалатея (Гюстав Моро, 1896)

Геракл і Антей (Ханс Бальдунг, 1530)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Деїпіла. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися