Деїфоб. Міфологія Давньої Греції

Деїфоб. Міфологія Давньої Греції

Деїфоб (за грецькою міфологією) — син Пріама і Гекуби, один із хоробрих Героїв Трої, разом із Парісом вбив Ахілла. Деїфоб був улюбленим братом Гектора. Гомер розповідає, щоб спонукати Гектора до єдиноборства з Ахіллом, Афіна прийняла образ Деїфоба (Гомер, «Іліада»). Коли вперше прийшовши до Трої і нікому не відомий Паріс переміг синів Пріама спочатку у кулачному бою, а згодом у бігу, Деїфоб підтримав Гектора, і разом з ним напав на Паріса. Відзначився Деїфоб під час битви за кораблі, де вступив у битву з Ідоменеєм і отримав рану від Меріона (Гомер, «Іліада»). Він разом з Парісом, за одним із віддань, вбив Ахілла. За Аполлодором, після смерті Паріса, Деїфоб і Елен стали претендувати на руку Єлени, причому Пріам прийняв сторону Деїфоба на тій підставі, що той проявив більше героїзму. За Гомером увірвавшись до Трої, Одіссей і Менелай спрямували до будинку Деїфоба і там мали криваву сутичку. Хто з них вбив Деїфоба, невідомо. Аполлодор оповідає, що це зробив Менелай. Деякі навіть говорять, що це Єлена встромила кинджал йому в спину. За Вергілієм, у ніч напередодні падіння Трої Єлена винесла з будинку Деїфоба усю зброю, і він не мав можливості чинити опір. Тіло Деїфоба було жорстоко зрубане і понівечене.

Міфологія Давньої ГреціїГалатея (Гюстав Моро, 1880)

Міфологія Давньої ГреціїСвятилище Геркулеса (Арнольд Беклін, 1884)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Деїфоб. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися