Деїдамія. Міфологія Давньої Греції

  Деїдамія. Міфологія Давньої Греції

  Деїдамія (за грецькою міфологією) — донька Лікомеда, царя острова Скіроса, у якого Фетіда перед початком Троянської війни переховувала свого сина Ахілла, нарядивши його у жіноче плаття, аби уникнути передбаченої йому загибелі під стінами Трої. У цей час Деїдамія стала коханкою Ахілла. Між першими і другими зборами греків в Авліді Ахілл повернувся на Скірос і офіційно одружився на Деїдамії, після чого вона народила йому сина Неоптолема, хороброго і безрозсудного Героя Троянської війни. Після свого весілля з Герміоною він був вбитий Орестом. За іншою версією Неоптолем був вбитий в храмі дельфійського Аполлона, жерцем, в спорі за жертовне м’ясо. У цьому бачили відплату за беззаконний вчинок сина Деїдамії, який при взятті Трої вбив Пріама у вівтаря Зевса. За іншою версією, у післягомерівському розвитку розповідей про Ахілла, коли останній виховувався серед доньок Лікомеда, він мав таємний зв’язок із Деїдамією, плодом якого був Неоптолем, що розрізняється у цих оповідях від царя епіротів Пірра. На фресках і мозаїках, що змальовують викриття Ахілла Одіссеєм серед доньок Лікомеда, звичайно є і Деїдамія.

  Міфологія Давньої ГреціїAцис і Галатея (Клод Лоррен, 1657)

  Міфологія Давньої ГреціїГеркулес на роздоріжжі (Помпео Батони, 1742)

  Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

  Деїдамія. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

  Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

  Європа — донька царя Фінікії Агенора, предмет пристрасті громовержця Зевса. Зевс у подобі дивного білого бика викрав Європу і відніс її на острів Крит.

  Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Комментарии закрыты.