Дедаліон. Міфологія Давньої Греції

Дедаліон. Міфологія Давньої Греції

Дедаліон (за грецькою міфологією) — хоробрий син Еосфора, брат Кеїка, батько Хіони. Коли його донька Хіона, що рахувала себе чарівнішою за Артеміду, була вбита стрілою цієї Богині, він вдався до сильного відчаю і кинувся з вершини Парнасу. Але Аполлон, що зглянувся над ним (Павсаній, Овідій) не хотів його смерті і перетворив Дедаліона на яструба під час падіння з гори.

Міфологія Давньої ГреціїВикрадення Європи (Гюстав Моро, 1869)

Міфологія Давньої ГреціїПігмаліон і Галатея (Антуан Пен, 1747)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Дедаліон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Дедал — онук афінського царя Ерехфея і син Метіону. У будівельній справі Дедала вважали винахідником пили, тесли і виска. У скульптурі він перший нібито став робити дерев’яні статуї богів з руками, що не прилягали до тулуба, і з відокремленими одна від одної ногами.

Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися