Дарес. Міфологія Давньої Греції

Дарес. Міфологія Давньої Греції

Дарес (за грецькою міфологією) — троянець, жрець Гефеста. Вважається автором догомерскої «Іліади», написаної їм в прозі на пальмовому листі (Гомер, «Іліада»; Еліан, «Тактика»). «Історію завоювання Трої» («Historia de excidio Trojae»), написана в V або VI століттях, вважалась перекладом з «Іліади» Дареса, зроблена Корнелієм Непотом. У середні віки вона була популярна і мала багато видань. Часто виходила разом із «Ефемерідами» Діктіса. Учасник троянської війни, Діктіс описував її події у формі щоденника (Ephemeris), який був знайден у його труні за часів правління імператора Нерона. Догомерська історія Дареса слугувала джерелом для багатьох середньовічних романів про загибель Трої.

Дарес (за грецькою міфологією) — фрігієць, учасник Троянської війни, в якій він загинув від руки Одіссея. За порадою Аполлона, що протегував Трої, Дарес повинен був попередити Гектора уникати битви з Патроклом, оскільки, вбивши Патрокла, Гектор згодом сам загине від руки Ахілла.

Викрадення Європи (Клод Лоррен, 1655)

В гонитві за Флорою (Ерте)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Дарес. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Антігона — донька фіванського царя Едіпа і Іокасти. Супроводжувала вигнаного з Фів сліпого батька у його поневіряннях. Після смерті Едіпа повернулася на батьківщину якраз на початок облоги Фів сім’ю вождями.

Аріаднажриця із острова Наксос, донька царя Криту Міноса і Пасіфаї. Сестра Федри. Аріадна допомогла Тесею зберегти життя і перемогти Мінотавра.

Ахілл — в грецькій міфології один із найбільших Героїв, син царя Пелея, царя мірмідонців і морської богині Фетіди, онук Еака, головний Герой «Іліади».


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися