Дардан. Міфологія Давньої Греції

Дардан. Міфологія Давньої Греції

Дардан (за грецькою міфологією) — син Зевса і Атлантиди Електри, міфічний родоначальник дарданців (троянців), а через Енея і римлян. Дардан народився на Криті (за іншими джерелами в Аркадії). За найбільш поширеною версією міфу, мешкав на острові Самофракія, але після вбивства свого брата Ясіона він мучився каяттям, поневірявся по різних країнах і прибув, нарешті, до Азії. Є версія, що він прибув туди, зробивши одиночне плавання, керуючи плотом з надутої шкіри, навантаженої каменями. У Фрігії Дардан був привітно прийнятий місцевим царем Тевкром, що видав за нього свою доньку Батію. Тут Дардан заснував місто Дарданію, яке Гомер локалізує в передгір’ях гори Іда, а пізніші джерела ототожнюють із містом Дардан, що історично існувало на східному березі Геллеспонта. Після смерті Тевкра Дардан став царем всієї області, що теж отримала назву Дарданії, а мешканці стали зватися дарданцями. По генеалогії, яку виклав Гомер в «Іліаді» і прийнятою із доповненнями у інших джерелах (Аполлодор), Дардан є дідом Троса, міфічного царя Фрігії і епоніма міста Трої, а також прямим предком Лаомедонта, Пріама, Анхіса і їх синів, у тому числі і Енея. Оскільки через Енея Дардан виявився предком римлян, існував італійський варіант розповіді, за яким Дардан походив з етруського міста Кортони і звідти переселився у Фрігію.

Дардан (за грецькою міфологією) — скіфський цар, батько Ідеї, яку він видав заміж за Фінея, а згодом стратив за жорстоке поводження з пасинками.

Міфологія Давньої ГреціїЄвропа на узбережжі і бики
(Клод Лоррен, 1634)

Міфологія Давньої ГреціїФлора (Джон Вільям Вотерхаус)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Дардан. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агамемнон — один із найголовніших Героїв старогрецького національного епосу, син мікенського царя Атрея і Аеропи, ватажок грецького війська під час Троянської війни.

Амфітріон — син тиринфського царя Алкея і доньки Пелопа Астідамії, онук Персея. Амфітріон брав участь у війні проти тих телебоїв, що мешкали на острові Тафос, яку вів його дядько мікенський цар Електріон.

Андромеда — донька Кассіопеї і ефіопського царя Кефея, кохана Персея. Після смерті Персея і Андромеди богиня Афіна перетворила подружжя на сузір’я.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися

Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися