Дарданці. Міфологія Давньої Греції

Дарданці. Міфологія Давньої Греції

Дарданці (у давнину) — іллірійський народ у Мезії, по верхній течії Морави. Їх область була обернена Діоклетіаном на римську провінцію Дарданію, з головним містом Наїссом. Дарданцями вважали також мешканців міфічного міста Дарданії біля підніжжя Іди в Малій Азії та тевкри, союзники Трої. Дардан або Дарданія (Dardanos), місто в древній Троаді, при Геллеспонті, між Іліоном і Абідосом; колонія еолійців. В околицях міста в 411 році до нашої ери афіняни отримали морську перемогу. У 84 році до нашої ери в Дардані був укладений союз між Суллою і Мітрідатом. Дарданелли отримали свою назву від Дардана.

Міфологія Давньої ГреціїЄвропа (Джованні Баттіста Тьєполо, 1750—1753)

Міфологія Давньої ГреціїТріумф Флори
(Джованні Баттіста Тьєполо, 1743—1744)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Дарданці. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діона — персонаж старогрецької міфології, богиня дощу, згідно орфікам — Титаніда, донька Урану і Геї. У Гесіода вона названа у введенні до поеми, але не в переліку Титанід.

Епіметей (Епімефей)Титан, син Іапета і Клімени (по Аполлодору, Асії), брат Прометея, Атланта і Менетія. Перший прийняв дівчину створену Зевсом. Епіметей не послухав ради свого брата-провидця Прометея і одружився на Пандорі, яка, відкривши скриньку, даровану їй Зевсом, випустила на світло усі людські біди. По міфу Протагора, Епіметей ділив між тваринами різні здібності, але нічого не залишив людині.

Еос — богиня зорі, донька Гіперіона і Титаніди Тейі, сестра Геліоса і Селени (за іншими варіантами вона була донькою Геліоса; матір’ю її вважалася інколи і Ніч). Її називають Паллантіадою. Дружина Астрея, її діти: Анеми (вітри) і Айстри (зірки)


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися