Даная. Міфологія Давньої Греції

Даная. Міфологія Давньої Греції

Даная (за грецькою міфологією) — донька Акрісія і Еврідіки, за Гігіном її матір’ю була Аганіппа (Аполлодор). Синів вони не мали і втіхою їм була єдина донька Даная. Як розповідав Аполлодор, звернувшись до оракула з приводу спадкоємця, Акрісій отримав відповідь, що сина у нього не буде, а онук його вб’є. Аби уникнути сумної долі Акрісій заточив Данаю до мідної башти, яку охороняли люті пси. Проте Зевс проник туди у вигляді золотого дощу. Плодом цього божого зв’язку став Персей. Ходили також чутки, що Данаю спокусив її дядько Прет. Акрісій наказав кинути доньку і онука до моря, але вони залишились живими, оскільки ящик прибило до острова Серіф, де його зловив у свою сітку рибак на ім’я Діктіс. Минули роки, і Даная з сином відправилися побачити Акрісія, але той, побоюючись виконання пророцтва, втік до пеласгійського міста Ларіса. Так сталось, що місцевий цар запросив Персея прийняти участь в іграх. Персей став змагатись у п’ятиборстві, і кинутий ним диск, відхилившись від свого шляху по волі вітру або Богів, влучив в Акрісія, вразивши його на смерть. За Гігіном, Полідект одружився на Данаї. Через декілька років звістка про їх порятунок дійшла до Акрісія, і він відплив на Серіф, вирішивши вбити Персея. Полідект, що втрутився, змусив діда і онука дати клятву, що вони ніколи не робитимуть замах на життя один одного. Буря, що проте здійнялась, не дала кораблю Акрісія вийти до моря, а тим часом Полідект помер. Під час похоронних ігор Персей ненавмисно влучив диском в Акрісія і вбив його. Деякі говорять, що згодом Даная відправилась до Італії і заснувала там місто Ардеї для поселенців з Аргоса. Одним з її онуків був Турн.

Міфологія Давньої ГреціїДаная (Тиціан)

Міфологія Давньої ГреціїДаная і мідна вежа
(Едвард Коулі Берн-Джонс, 1887—1888)

Міфологія Давньої ГреціїДаная (Мабюз, 1527)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Даная. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діона — персонаж старогрецької міфології, богиня дощу, згідно орфікам — Титаніда, донька Урану і Геї. У Гесіода вона названа у введенні до поеми, але не в переліку Титанід.

Епіметей (Епімефей)Титан, син Іапета і Клімени (по Аполлодору, Асії), брат Прометея, Атланта і Менетія. Перший прийняв дівчину створену Зевсом. Епіметей не послухав ради свого брата-провидця Прометея і одружився на Пандорі, яка, відкривши скриньку, даровану їй Зевсом, випустила на світло усі людські біди. По міфу Протагора, Епіметей ділив між тваринами різні здібності, але нічого не залишив людині.

Еос — богиня зорі, донька Гіперіона і Титаніди Тейі, сестра Геліоса і Селени (за іншими варіантами вона була донькою Геліоса; матір’ю її вважалася інколи і Ніч). Її називають Паллантіадою. Дружина Астрея, її діти: Анеми (вітри) і Айстри (зірки)

ЛетоТитаніда, донька Титану Кея і Феби, дружина Зевса, з якою він розлучився заради Гери, або ж його кохана поза шлюбом, мати близнят Аполлона і Артеміди.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися