Дамаст. Міфологія Давньої Греції

Дамаст. Міфологія Давньої Греції

Дамаст (у давнину) — один із молодших логографів, що жив декілька раніше Пелопоннесської війни або в її епоху і походив з міста Сігея, або Сігу, в Троаді. Деякі давні письменники називають його учнем Гелланіка. За іншими даними, Дамаст Сігейський користувався головним чином вигадуваннями Гекатея. Свіда перераховує декілька заголовків його вигадувань. З цього переліку видно, що Дамаст, подібно іншим логографам, цікавився переважно питаннями генеалогічними і географічними. Страбон відзивається про нього як про письменника, не заслуговуючого довіри.

Міфологія Давньої ГреціїВикрадення Європи (Гвідо Рені, 1637—1639)

Міфологія Давньої ГреціїНімфа Флора (Зінаїда Серебрякова, 1935)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Дамаст. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Астерія — донька Титана Коя і Феби, яка рятуючись від переслідувань Зевса, обернулася на перепелицю. За іншим переказом, кинулася в Егейське море й перетворилася на острів Делос.

Астрей (зоряний) — божество зоряного піднебесся. Гесіод вважав Астрея Титаном другого покоління, сином Крія і Еврібеї, чоловіком Еос, батьком вітрів Борея, Нота, Зефіру і Евра.

АтлантТитанід, син Титану Япета і Океаніди Клімени. Він підтримував небесне зведення поблизу саду Гесперід в покарання за участь у битві із Зевсом на стороні Титанів.

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися