Дамармен. Міфологія Давньої Греції

Дамармен. Міфологія Давньої Греції

Дамармен (за грецькою міфологією) — рибак з Еретрії. Витягнувши сіттю величезну кістку, Дамармен заховав її у піску, а сам вирішив звернутись до Дельфійського оракула. Виявилось, що це лопатка царя Пелопа, сина Тантала, Героя Фрігії і Пелопоннесу. Цю реліквією раніше використовували греки, щоб здобути успіх в Троянській війні. Згодом, після багатьох років корабель, на якому греки перевозили кість Пелопа, загинув під час шторму біля берегів Евбеї. Оракул сповістив, що ця кістка повинна врятувати від мору елейців. За те, що Дамармен надав елейцям свою знахідку, вони щедро його нагородили і зробили посаду охоронця цієї реліквії спадковою у його сім’ї.

Міфологія Давньої ГреціїВикрадення Європи
(Бернардо Строцці, 1640—1644)

Міфологія Давньої ГреціїФлора (Елізабет Луїза Віже-Лебрен)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Дамармен. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Тейя (Тея, Фейя)Титаніда, старша донька Урану і Геї, сестра і дружина Гіперіона, мати Геліоса (Сонця), Еос (ранішньої зорі) і Селени (місяці). По Ксенагору, народила від Океана керкопів Кандула і Атланти.

Тефіда (Тетія, Тіфія, Тефія, Тетіс)Титаніда, одне із прадавніх божеств в грецькій міфології. Це донька Геї і Урану і чоловіка брата Океану, з яким вона мала 3000 доньок, — Океанід і 3000 синів —річкових потоків. Її діти: річкові божества Іннах і Ахелон, а також Ладон, бог річки в Аркадії.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися