Цар. Міфологія Давньої Греції

Цар. Міфологія Давньої Греції

Цар — один із центральних образів в грецькій міфології. Перші царі і правителі перших царських династій часто зображуються правлячими у золотому столітті. Цар золотого століття входить в ширший комплекс уявлень про доброго царя, що магічно забезпечує благополуччя племені. Так, у Гесіода, справедливість царя гарантує багатий врожай, велика кількість меду в дуплах у бджіл, густу шерсть у овець і навіть те, що діти народжуються зовні схожими на своїх батьків. І якщо цар не користолюбний, то люди народжуються і живуть довго, діти не вмирають, в країні немає виродків, і все посіяне насіння сходить. Беззаконний правитель прирікає народи на винищування, на голод, чуму, морову виразку і тому подібне Такі, наприклад, дії Едіпа, що накликають нещастя на фіванський народ (Гесіод).

Міфологія Давньої ГреціїВикрадення Європи (Валентин Серов, 1910)

Міфологія Давньої ГреціїФлора (Джованні Баттіста Піранезі)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Цар. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.