Ціана. Міфологія Давньої Греції

Ціана. Міфологія Давньої Греції

Ціана (Кіана) (за грецькою міфологією) — сицилійська Німфа, ім’ям якої названо джерело і озеро. Її коханим був Бог однойменної річки Анап. Згідно викладу Овідія у вигадуванні «Метаморфози», Ціана водила хоровод у свиті Персефони і стала свідком її викрадання Аїдом. Піднявшись із озера, Ціана спробувала перешкодити йому, але Аїд шпурнув свій скіпетр і відкрився прохід, яким він спустився у підземне царство. За переказами, Персефона, донька Деметри і Зевса, була веселою, юною і прекрасною дівчиною, подругою жвавим Німфам, що владнували весняні хороводи під час збирання перших квітів. Ціана пролила так багато сліз, що розчинилася у водах озера. Оповідь про викрадання Персефони була детально розроблена старогрецькими представниками елевсінського і орфічного віровчень.

Міфологія Давньої ГреціїВикрадення Європи (Якоб Йорданс, 1615)

Міфологія Давньої ГреціїФетіда занурює Ахілла у води Стікса
(Франческо Хайєс)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Ціана. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агамемнон — один із найголовніших Героїв старогрецького національного епосу, син мікенського царя Атрея і Аеропи, ватажок грецького війська під час Троянської війни.

Амфітріон — син тиринфського царя Алкея і доньки Пелопа Астідамії, онук Персея. Амфітріон брав участь у війні проти тих телебоїв, що мешкали на острові Тафос, яку вів його дядько мікенський цар Електріон.

Андромеда — донька Кассіопеї і ефіопського царя Кефея, кохана Персея. Після смерті Персея і Андромеди богиня Афіна перетворила подружжя на сузір’я.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися